قیمت رنگ رویه اپوکسی پلی آمین + دانستنیهای رنگ اپوکسی پلی آمین

رنگ اپوکسی چیست ؟ اپوکسی یک پلیمر ترموست (گرماسخت) است که از دو ماده شیمیایی مختلف با نام‌های رزین و سخت‌کننده، یا همان فعال‌ساز و هاردنر، تشکیل‌شده است. رزین اپوکسی از مونومرها یا پلیمرهای کوتاه که در انتهای زنجیره آن‌ها یک گروه اپوکساید قرار دارد، ساخته می‌شود .
هاردنر در دو گروه موجود است. نوع سیکلوآمینی، که برای چسب‌ها و کفپوش های اپوکسی بدون حلال مورداستفاده قرار می‌گیرد. و هاردنر نوع پلی آمید، که در رنگ های اپوکسی حلال‌دار کاربرد دارد.
ساختار شیمیایی اپوکسی این امکان را میدهد که بتوان پلیمرهای مختلف با خواص گوناگون را با آن‌ها تولید کرد. عموماً اپوکسی ها به دلیل دارا بودن انواع خواص مثبت، از قبیل چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص مکانیکی عالی، و مقاومت الکتریکی بالا، به شدت در زمینه های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دانستنیهای رنگ اپوکسی پلی آمین

رنگ اپوکسی پلی آمین در برابر مواد شیمیایی و اسیدهای ضعیف، قلیاها، حلال‌ها، و فرآورده‌های نفتی، پایداری و مقاومت بالایی دارد. رنگ اپوکسی پلی آمین یک روکش دو جزئی بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی‌آمین است که به‌عنوان لایه نهایی بر روی لایه آستری مناسب اعمال ‌شده ومقاومت زیادی در برابر عوامل خورنده دارد. رنگ اپوکسی انتخاب بسیار خوبی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی در صنایع است.

پس از کامل شدن واکنش رنگ اپوکسی پلی آمین، سطحی محکم و براق ایجاد می‌شود که نسبت به خراش، سایش، و مواد

شیمیایی، مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد در حقیقت، رنگ اپوکسی پلی آمین از یک سیستم سه لایه شامل آستری اپوکسی، لایه میانی اپوکسی، و رنگ رویه اپوکسی تشکیل می‌شود. از رنگ رویه اپوکسی پلی آمین معمولاً به‌عنوان لایه نهایی بر روی آستر اپوکسی پلی امید و رنگ میانی اپوکسی پلی آمین استفاده می‌شود.

اپوکسی از دو جزء اصلی رزین و سفت کننده درست میشود. سخت کننده ها یا هاردنرهایی که به عنوان یک پوشش محافظتی روی سطح رزین کشیده می شوند، می توانند از دو نوع پلی آمید یا پلی آمین باشند .

تفاوت رنگ اپوکسی پلی آمید و پلی آمین، در انتخاب و استفاده از یکی از این دو ماده موثر است. ویژگی های متفاوت و بسیار عالی این دو نوع سخت کننده، باعث ایجاد تفاوت در ویژگی های کفپوش های اپوکسی می شود.

رنگ رویه اپوکسی

ویژگی رنگ رویه اپوکسی پلی آمین

یکی از ویژگی های این محصول مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی و آب و مقاومت سایشی مناسب بخصوص در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب اشاره کرد. این رنگ با قدرت چسبندگی زیاد و سختی مناسب به عنوان لایه نهایی سیستم های اپوکسی با هاردنر پلی آمین کارآیی بالایی از نظر محافظت سازه ها در برابر خوردگی از خود نشان می دهد.

آماده سازی سطح برای اجرای اپوکسی 

سطح مورد نظر بايد از هرنوع آلودگی تمیز شود که میشود از روشهايی مانند اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها استفاده کرد.
در صورتيکه سطح دارای رنگ قديمی باشد میتوان از روش هايی همچون برس سيمی، مينی بلاست، سنباده زنی جهت ايجاد زبری مناسب و چسبندگی بيشتر رنگ بهره برد.

رنگ رویه اپوکسی

شرايط محيط رنگ آميزی اپوکسی 

بهتر است درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40 تا 10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می شود رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود. بهتر است محیط رنگ امیزی را بوسیله گرم کن ها بالای 25 درجه سانتی گراد برسانیم

پوشش اپوکسی پلی آمین و جذابیت های آن

پوشش اپوکسی پلی آمین از زیباترین پوشش هایی است که میشود برای کف استفاده کرد. این پوشش به علت تشکیل شدن از دو ماده شیمیایی سخت، به راحتی قادربر روی هر سطحی چسبیده و مورد استفاده قرار گیرند

دو ماده سرسخت که به نام های رزین، هاردنر، یا فعال ساز شناخته می شوند. این پوشش های اپوکسی در برابر مقاومت های سایشی، مواد شیمیایی، و آب مقاوم هستند. از این نوع پوشش در سیستم هایی مانند تصفیه آب و فاضلاب، به عنوان پوشش میانی استفاده میشود.

رنگ رویه اپوکسی

خصوصیات پوشش اپوکسی پلی آمین

هر پوششی که برای سطح استفاده می شود، دارای ویژگیهای خاص خود است. از این رو بهتر است پیش از استفاده و خرید هر نوع  مورد آن اطلاعات کافی بدست آورید

قدرت چسبندگی فوق العاده بالایی دارند. به همین دلیل می  توان از آنها به عنوان لایه نهایی نیز استفاده کرد

زمانی که پوشش های مخلوطی از دو محلول هاردنر پلی آمید یا پلی آمین باشند، میتواند محفظه های مختلفی را در برابر خوردگی محفوظ نگه دارند. پس اگر دنبال پوششی مقاوم در برابر هر گونه خوردگی هستید، بهتر است پوشش اپوکسی پلی آمین را استفاده کنید.

این پوشش در حالت براق و نیمه براق تولید می شود. بعد از اجراء کار ۷ روز زمان برای خشک شدن رنگ لازم است. البته خشک شدن عمقی ۲۴ ساعت بیشتر طول نمی کشد.

رنگ رویه اپوکسی

نکات ايمنی در هنگام استفاده از رنگ اپوکسی 

توصيه میشود از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری شود و از لوازم ايمنی مناسب استفاده کنید و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو کنید.

اين رنگ اشتعال زا بوده و بايد از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

حتما تاکید می شود از خانواده خود رنگ اپوکسی کف سالن  جهت اجرای لایه های پرایمر و میانی رنگ اپوکسی رویه استفاده شود.

 

1

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما