رنگ گرم ترافیکی و چالشهای اجرای ان

رنگ ترافیکی گرم که به صورت پودر تولید شده و به صورت مذاب روی آسفالت اجرا میشود میتواند ماندگاری تا 3 یا چهار سال  سال بر روی آسفالت و معابر داشته باشد. فیلم این رنگ تا زمان اتمام بهره برداری دارای بازتاب است. به دلیل اینکه گلاسبید پرمیکس داخل آن استفاده می شود و در داخل پودرهای ترموپلاستیک پولکی و پیگمنت های آن و ادتیوهای آن معلق است. در همه سال های بهره برداری می تواند قابل استفاده باشد تا از آسفالت پاک شود.

اجرای رنگ گرم ترافیکی

رنگ ترافیکی گرم اسپری

این رنگ به ضخامت 1500 میکرون روی آسفالت اجرا می شود. قبل از اینکه رنگ را به صورت مذاب و در دمای 190 درجه گرم شده است را روی آسفالت اسپری شود ، باید پرایمر مخصوص رنگ گرم هر متر طول بین 50 تا 100 گرم روی آسفالت پاشیده شود.  این رنگ اسپری شود و روی آن نیز گلاسبید ترافیکی روپاش و … به میزان 80-60 گرم بر متر طول پاشیده می شود.

اجرای رنگ گرم ترافیکی

رنگ ترافیکی گرم اسکرید

زنگ گرم اسکرید تا ضخامت 3500 میکرون روی آسفالت قابل اجرا است و در استاندارد ملی ایران رنگ گرم اسکرید تا 36 ماه ماندگاری دارد. اگر راجع به میزان مصرف رنگ در هر متر به عرض5 تا 20 سانتی متر بخواهیم حساب کنیم باید بدانیم که حدود 800 تا 900 گرم رنگ در این فاصله مصرف می شود و هر متر طول 60 گرم پرایمر و 80 گرم گلاسبید روپاش مصرف می شود.

اجرای رنگ گرم ترافیکی
رنگ گرم ترافیکی اسکرید محوری با ضخامت 2000 میکرون

رنگ ترافیکی اکستروژن

این رنگ به صورت لقمه ای 6 سانتی مترخالی ، 8 سانتی متر پر و یا 8 سانتی متر پر12 سانتی متر خالی به صورت نوار لرزاننده و هشدار دهنده اجرا میشود.  رنگ تا ضخامت 6000 میکرون اجرا میشود. و بیشتر در عرض جاده و کناره های جاده به عنوان نوار هشدار دهنده استفاده می شود. ماندگاری این رنگ نیز بالاست.اگر کارفرمایی قدرت مالی کافی داشته باشد این رنگ ها بهترین گزینه است.

اجرای رنگ گرم ترافیکی
رنگ ترافیکی گرم اکستروژن یا لرزاننده کنار جاده

اجرای رنگ ترافیکی گرم

تهیه و اجرای رنگ ترافیکی گرم توسط اکیپ شرکت ایمن رنگ توسعه احداث پارس انجام میگردد. توسط دستگاه های پیش گرم کن و گرم کن رنگ ترافیکی زا به صورت مذاب تولید می شود. هر دستگاه رنگ گرم دارای اپراتور و کمک اپراتور و 2 نفر کارگر می باشد. هر دستگاه روزانه دو نیم کیلومتر  می تواند اجرا کند.مراحل ذوب کردن رنگ پودری خیلی طول می کشد. اجرای رنگ، زیاد وقتی نمی گیرد ولی ذوب کردن رنگ پودری تا 190 درجه یه مقدار وقت گیر است.هر مخزن رنگ گرم ترافیکی در روز می تواند دو بار پر شود و رنگ را ذوب و اجرا کند. جهت اجرای رنگ گرم ترافیکی در پروژه های خود با ایمن رنگ تاپ تماس بگیرید.

نکته مهم : اگر مسیر اجرای رنگ گرم اسکله یا پتروشیمی یا خیابان های کوچک و کوچه های  300 الی 200 متری است خواب کار خیلی بالا می رود و برای اعلام  قیمت اجرای رنگ گرم ترافیکی  با احتیاط عمل کنید.

4

  1. یک ترکیب قدرتمند است که می‌تواند بهبود چشمگیری در رانندگی در کاهش حوادث جاده‌ای داشته باشد .

  2. رنگ گرم ترافیکی در ضخامت بالا اجرا میشه برام جالب بود در بندر انزلی اجرا شده بود و با آن تردد ۵سال ماندگاری داشت

  3. با تشکر از مطالب خوبتون .مدت زمان اجرای رنگ گرم مثلاً به طول 10کیلومتر چقدر است؟

    • رنگ گرم ترافیکی برای محور جاده به صورت اشپری و اسکرید اجرا می شود. اسکرید به ضخامت 3000 تا 3500 میکرون هر متر طول 1200 تا 1100 گرم به عرض 20 سانت مصرف می شود. کیقیت دستگاه خط کشی باید کنترل ود تا رنگ اضاف تر روی اسفالت نریزد. چون پیمانکار ضرر می کند. اگر اسپری باشد معمولا 500 تا 650گرم بر متر طول مصرف می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما