همه چیز درباره رنگ ترافیکی + میزان خرید رنگ خط کشی

در این مطلب به بررسی همه چیز درباره رنگ ترافیکی می پردازیم و اینکه میزان خرید رنگ خط کشی آسفالت برای معابر و محور جاده چقدر است ؟ یک پیمانکار رنگ ترافیکی جاده چقدر رنگ برای رنگ آمیزی محور جاده آسفالتی و معابر در نظر بگیرد؟ رنگ ترافیکی جدولی چیست و میزان مصرف این رنگ بر روی جدول چقدر است ؟

رنگ ترافیکی چیست؟

ایمن سازی راه ها یا استفاده از تجهیزات گوناگون و علائم مختلف به ویژه با خط کشی ها انجام می پذیرد.استفاده از رنگ های ترافیکی سرد و گرم ، یک جزئی و چند جزئی با رنگ پایه های مختلف علاوه بر ارتقاء ایمنی راه ها و پیشگیری از حوادث جاده ای که همواره خسارت جانی و مالی سنگینی در پی داشته است. با قرار دادن وسایل نقلیه در مسیرهای صحیح رانندگی در جاده ها را نه تنها ایمن و مطابق با قوانین بین المللی راهنمایی و رانندگی نموده است ، بلکه ظرفیت و راندمان جاده ها را افزایش می دهد.و این شغل سخت و خطرناک را نیز به کاری راحت و لذت بخش تبدیل میکند.

خرید رنگ خط کشی

قیمت رنگ خط کشی خیابان

معمولا رنگ هایی که برای خط کشی خیابان های درون شهر استفاده می شود در دو نوع رنگ سرد ترافیکی و رنگ دو جزئی می باشند. قیمت هر کدام با توجه به معیارهای انتخاب پیمانکار متفاوت است.قیمت رنگ خط کشی معابر که با رنگ دوجزئی اجرا می شود، معمولا به ازای هر متر مربع 2.5 کیلو است و تا 3 کیلو مصرف می شود و الان قیمت رنگ خط کشی خیابان دو جزئی هر کیلو 115000 هزار تومان و قیمت رنگ خط کشی محوری خیابان هر کیلو 75000 هزار تومان است که میزان مصرف رنگ سرد 140 گرم بر متر طول به عرض 15 سانتب متر می باشد.

خرید رنگ خط کشی

رنگ جداول ترافیکی

رنگ مناسب برای جداول ترافیکی معمولا روغنی و اکریلیک استفاده می شود. و در نوع خود به صورت مات و نیمه مات و نیمه براق تولید می شود.برای اینکه به میزان مصرف این رنگ روی جدول بتنی پی ببرید باید مشخص کنید که رنگ جدولی انواع مات یا رنگ جدولی نیمه براق خرید می کنید. هر چه رنگ دارای رزین بیشتری باشد خاصیت اب اضافه شدن ان بیشتر می شود و پوشش بیشتری می دهد.معمولا استفاده از دونوع رنگ متضاد روی جداول توصیه می شود. که دید رانندگان بهتر شود.

خرید رنگ خط کشی

قیمت رنگ خط کشی پارکینگ

برای اینکه به قیمت رنگ خط کشی پارکینگ پی ببرید باید بدانیم که آیا پارکینگ مسقف است؟ آیا هر رنگی مناسب کف سنگی پارکینگ است؟

رنگ خط کشی پارکینگ سنگی نمیتواند از رنگ های معمولی ترافیکی اکریلیک انتخاب شود چون رنگ ترافیکی سرد یا دو جزئی مناسب خط کشی پارکینگ سنگی نیست.

برای خط کشی پارکینگ آسفالتی از رنگ ترافیکی سرد یا دو جزئی استفاده میشود.برای کف بتونی رو باز بهتر است از رنگ پلی اورتان PU استفاده شود.

خرید رنگ خط کشی

خریدار رنگ ترافیکی

یک خریدار رنگ ترافیکی که برای پروژه ای رنگ را انتخاب می کند باید معایرهای مناسب انتخاب رنگ خط کشی یا ترافیکی را بداند که شاخص های عملکردی و شرایط محیطی مهم ترین معیارهای انتخاب انواع رنگ ترافیک به شمار میرود.

قیمت مناسب رنگ برای خرید رنگ ترافیکی با توجه به عملکرد مورد انتظار، دوام و طول عمر سرویس دهی قابل قبول، قابل رویت بودن و بازتاب نور برگشتی مورد انتظار و چسبندگی مناسب مواد خط کشی به سطح رو سازی ، سرعت خشک شدن مورد انتظار ف ماشین آلات و تجهیزات در دسترس بر ای اجرا خط کشی، عدم تغییر حالت ظاهری و تغییر رنگ و سیاه شدگی و تیره شدن سطح خط کشی، شرایط جوی و نوع رو سازی تراکم و فشردگی ترافیک و اینکه چه ماشین هایی از اینجاده عبور می کنند، میزان تردد چقدر است وضعیت ایمنی جاده چطور است. نوع راه اینکه آزادراه ، بزرگراه ف راه اصلی یا راه های فرعی، محدودیت های قانونی و زیست محیطی.

2

  1. سلام ضمن تشکر
    ممنون میشم درکوتاه ترین زمان ممکن جهت خرید،اجراو… رنگ خط کشی محوری خیابان طولی وعرضی تماس حاصل فرمایید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما