قیمت روز ضد زنگ روغنی + اموزش

ضد زنگهای روغنی آلکیدی تک جزئی هستند برپايه رزين آلكيدی روغن بلند میباشد که از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند کلمه آلکید، واژه اصلاح شده نام آلسید می باشد که از ترکیب الکل ها و اسیدها بدست می آید.اسید چرب با ترکیب الکل و اسید باعث پوششی انعطاف پذیر میشود که عموما در ساخت رنگهای آلکیدی و قالبهای ریخته گری بکار میرود رزینهای آلکید به دو گروه خشک شونده و غیر خشک شونده تقسیم میشوند. رزین آلکیدی خشک شونده از اسیدهای چرب اشباع نشده مثل روغن بزرک بدست می آورند.  رزین آلکیدی خشک شونده  در مجاورت هوا خشک می شود و سرعت خشک شدن به میزان و نوع روغن خشک شونده بستگی دارد ضد زنگ های روغنی بر پایه رزین آلکید میباشند که از خوردگی و فرسودگی فلز در برابر رطوبت و نفوذ آب جلوگیری میکند. به طور ساده تر اینگونه میتوان بیان کرد که ضد زنگ های روغنی به نوعی یک عایق مناسب برای انواع فلزها میباشند ضد زنگهای روغنی آلکیدی دارای چسبندگی، انعطاف پذيری و دوام بسیار بالایی بر روی فلز دارند.محافظت و رنگ آمیزی فلزات با ضد زنگ های روغنی آسان میباشد و دارای زمان خشک شدن مناسب  میباشند. همچنین قابلیت دریافت پوشش مجدد را به خوبی دارا می باشد. بطوریکه محدودیتی از بابت اجرای چندین لایه روی هم (با رعایت فاصله زمانی استاندارد) وجود ندارد ضد زنگ های روغنی در طیف رنگی متنوعی میباشند که عبارتند از: طوسی، قرمز(اخرایی)، سبز، سفید، آبی، سرمه ای، مشکی، نارنجی و زرد. که متداولترین طیف رنگی ضد زنگ های روغنی، رنگ طوسی و قرمز(اخرایی) میباشد.

ضد زنگ های روغنی با تمام شرايط جوی ايران سازگار میباشد. علاوه بر ضد زنگ های روغنی ، انواع ضد زنگ های اپوکسی مانند ضد زنگ زینک ریچ اپوکسی و ضد زنگ زینک فسفات اپوکسی نیز در بازار وجود دارند.

ضد زنگ روغنی

معرفی ضد زنگ روغنی 

ضد زنگ های روغنی آلکید هواخشک شرکت رنگ الوان یکی از بادوام ترین رنگ های تولید شده در ایران است. نوع پوششی که این رنگ ارایه میدهد فشرده و با تراکم بالا است  غلظت این محصول بسیار بالاست و برای رقیق کردن آن به تینر نیاز دارید. هر کیلو رنگ الوان حدود 10 متر مربع را پوشش می دهد. از ضد زنگ های روغنی الوان میتوان جهت رنگ آمیزی انواع درب های فلزی و درب و پنجره و غیره استفاده کرد.

طرز استفاده از ضد زنگ اخرایی

برای جلوگیری از پوسیدگی سازه های فلزی و درب و پنجره فلزی باید از ضد زنگ استفاده کنید. وجود ضد زنگ روی تمامی فلزها  باعث جلوگیری از پوسیدگی و دوام بیشتر فلز در مرور زمان می شود. قبل از نصب سازه های فولادی و جوشکاری انواع سازه فلزی ساختمان حتما باید به آنها ضد زنگ بزنید. از این روی بهتر است طرز استفاده از ضد زنگ را در این مقاله فرا گیرید

ضد زنگ روغنی

ضد زنگ چیست؟

ضد زنگ آلکیدی بر پایه الکید رزین است که باعث جلوگیری از خوردگی و فرسودگی فلز در برابر رطوبت و نفوذ آب می شود. به نوعی یک عایق مناسب برای انواع فلزها محسوب می شود.

مزایای ضد زنگ آلکیدی

 • کاربرد آسان
 • دارای زمان خشک شدن مناسب
 • قدرت پوشش مناسب
 • خاصیت ضد خوردگی مناسب
 • روش اعمال : قلم مو ، پیستوله و غلطک
 • قیمت پوشش ضد زنگ ارزان تمام می شود.

اکسید قرمز رنگی است که می تواند روی فولاد ملایم یا ضد زنگ اعمال شود تا از خوردگی جلوگیری شود. اکسید سدی غیر قابل نفوذ در برابر رطوبت و خوردگی دو فلزی ایجاد می کند.اکسید قرمز بر خلاف استفاده از فولاد ضد زنگ درجه 316 یک راه حل مقرون به صرفه است، با این حال، بخش فنی ما می تواند با مهندسان و معماران شما کار کند تا مطمئن شود که محصول صحیح برای پروژه شما مشخص شده است. فولاد ضد زنگ کاملاً قابل بازیافت و بی‌نهایت “مواد سبز” بی‌نظیر است. در واقع، در بخش ساخت و ساز، نرخ بازیابی واقعی آن نزدیک به 100٪ است. فولاد ضد زنگ همچنین از نظر محیطی خنثی و بی اثر است و طول عمر آن تضمین می کند که نیازهای ساخت و ساز پایدار را برآورده می کند. علاوه بر این، ترکیباتی را که می توانند ترکیب آن را در تماس با عناصری مانند آب تغییر دهند، شستشو نمی دهد.علاوه بر این مزایای زیست محیطی، فولاد ضد زنگ از نظر زیبایی نیز جذاب، بسیار بهداشتی، نگهداری آسان، بسیار بادوام است و جنبه های مختلفی را ارائه می دهد. در نتیجه، فولاد ضد زنگ را می توان در بسیاری از اشیاء روزمره یافت. همچنین نقش برجسته ای در مجموعه ای از صنایع از جمله انرژی، حمل و نقل، ساختمان، تحقیقات، پزشکی، غذا و لجستیک ایفا می کند.

ضد زنگ روغنی

تاریخچه مختصری از فولاد ضد زنگ

تولد فولاد به حدود 4000 سال قبل باز می گردد، زمانی که سلاح های آهنی به دلیل افزایش استحکام، جای برنز را گرفتند. برای هزاران سال، اساس فولاد بدون اینکه واقعاً بدانیم چرا بهتر از جایگزین های آن است، استفاده می شد. پیشرفت های بزرگی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم رخ داد، زیرا فولاد شروع به تولید تجاری کرد. در سال 1856، هنری بسمر راه جدیدی برای کاهش محتوای کربن با وارد کردن اکسیژن به آهن مذاب ارائه کرد. این به پیشرفت‌های مختلفی در فولاد منجر شد و شرکت فولاد ایالات متحده در سال 1901 متولد شد. در سال 1904، یک دانشمند فرانسوی به نام لئون ژیله، ترکیبی از آلیاژها را ساخت که فولاد ضد زنگ را تشکیل می‌داد. فولاد ضد زنگ که در ابتدا “فولاد ضد زنگ” ابداع شد، به دلیل سطح براق و استحکام فوق العاده اش به زودی در بازارها موج می زند. این یک شگفتی واقعی از فناوری بود و واقعاً صنایعی مانند حمل و نقل و پزشکی را مدرن کرده است. مزایای گسترده آن زندگی روزمره را آسان تر می کند به گونه ای که ما حتی فکرش را هم نمی کنیم.معادله بالا اساس یک آلیاژ فولاد ضد زنگ را تشکیل می دهد، اما از همه انواع عناصر برای تشکیل درجات مختلف ضد زنگ استفاده می شود. این گریدهای مختلف خواص و قابلیت های متفاوتی دارند و به همین دلیل در بسیاری از موارد برای اهداف متفاوتی استفاده می شوند. بیشتر تولید فولاد ضد زنگ در گروه 10 آلیاژی است، اما در حال حاضر بیش از 250 آلیاژ فولاد ضد زنگ وجود دارد.پرایمر آلکیدی (زنگ نزن) با استفاده از بهترین رنگدانه های ضد خوردگی ایران و جهان تهیه شده و جهت محافظت از سطوح آهنی، تاسیسات، سازه ها و متعلقات فلزی در ساختمان های ساختمانی و نیمه صنعتی در شرایط آب و هوایی معتدل توصیه می شود.

ضد زنگ روغنی

ضد زنگ اخرایی و مزایای آن

 • رنگ لایه زیرین بر اساس روغن رزین آلکیدی بلند و مواد ضد خوردگی فرموله شده است.
 • فیلم خشک به دست آمده دارای استحکام عالی، انعطاف پذیری خوب و مقاومت در برابر محو شدن است.
 • زمان خشک شدن، دوام، چسبندگی و استحکام پوشش دهی خوب از مزایای محصول یزد رنگ است.
 • این محصول دارای سطح مات، پوشش دهی بالا، مقاومت در برابر خوردگی و سنباده خوب است که به عنوان آستر با فولاد ضد زنگ سازه های فلزی استفاده می شود.
 • به عنوان آستر سطوح، چوب، گچ، آجر، سیمان و بتن در فضاهای شهری و نیمه صنعتی توصیه می شود.

ضد زنگ اخرائی به عنوان آستری (پوشش زیرین)به کار می رود و بر پایه رزین آلکید اصلاح شده است به علت داشتن اکسید آهن برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی سطوح و سازه های فلزی و ماشین آلات جهت حفاظت از کلیه سطوح فلزی خارج و داخل ساختمان به کار برده می شود.

ضد زنگهای اخرایی (قرمز) ، طوسی و سفید (پوشش زیرین)  ایمن رنگ تاپ با استفاده از بهترین پیگمنتهای ضد خوردگی تهیه گردیده و برای كاربرد در شرایط آب و هوایی معتدل، جهت حفاظت سطوح آهنی ، تاسیسات، سازه ها و لوازم خانگی و اداری فلزی در محیطهای ساختمانی و نیمه صنعتی پیشنهاد می شود. زمان خشك شدن، دوام، چسبندگی و قدرت پوشانندگی مناسب از مزایای این محصول می باشد. آمادگی سطح : سطح مورد نظر را از هر گونه زنگ زدگی، براده و همچنین چربی، گرد و خاك و آلودگی پاک کرده و تا خشک شدن کامل آن صبر نمائید. پوسته های رنگ های قدیمی بایستی از سطح زدوده شده تمیز و سطحی صاف بدست آید. بنا بر ضرورت ، جهت از بین بردن رنگ های قبلی و زنگ زدگی می توان از سنباده یا سند بلاست استفاده نمود. محتوای ظرف را با مقدار مناسب تینر روغنی به تدریج رقیق نموده و بر روی سطح مورد نظر اعمال نمائید. میزان اختلاط تینر روغنی به ضد زنگ بستگی به درجه حرارت محیط ، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد. ولی در شرایط معمول رنگ آمیزی این میزان بر حسب درصد وزنی ، با قلم مو۱۵ %-۱۲ % ، با غلتک ۱۲%-۱۰ % و با پیستوله۲۰ %-۱۵ % میباشد. اعمال پرایمر در دمای محیط بالای ۱۰ درجه سانتیگراد، دمای سطح ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم و رطوبت كمتر از ۸۰ درصد توصیه می شود. پس از اتمام كار دستها، ابزار آلات رنگ آمیزی یا مواد ریخته شده بروی زمین را با حلال یا تینر روغنی شسته و خشك نمائید. محتویات ظرف را در محیط خشک ، خنک و دور از نور مستقیم خورشید و با تهویه مناسب نگهداری نمائید. بعد از مصرف ، درب ظرف را محکم ببندید . بهترین زمان مصرف در صورت رعایت شرایط انبارداری مناسب تا ۲۴ ماه پس از تاریخ تولید می باشد. در هنگام اعمال رنگ ، از تهویه و ماسك مناسب استفاده نموده و در صورت امکان دربها و پنجره ها را باز بگذارید. دستها را پس از استفاده بشوئید.

جهت تامین و خرید ضد زنگ صنعتی با ایمن رنگ تاپ همراه شوید.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما