رنگ جدولی پایه اب و پایه حلال و خصوصیات هر کدام

رنگ جدولی پایه آب از جمله رنگهای جدولی محبوب و پر طرفدار است.مزایای فراوان و زیبایی و ظاهر فوق العاده آنها دلیل این مزیت شده است.این رنگها بر پایه رزینهای پایه آب اکریلیک هستند.رنگهای جدولی براق بخاطر چسپندگی خیلی عالی در بازار رنگ مشتریان خیلی زیادی را به خود جذب کرده و از رنگهایی محسوب میشود که انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند.اصولا رنگ جدولی براق ماندگار است و دوام و طول عمر زیادی هم دارد چرا که این رنگ در برابر آسیبهایی مانند نور بسیار مقاوم است.ثبات رنگ و کیفیت آن در برابر اشعه های خورشید بی نظیر است که در سایر رنگهای ترافیکی این ویژگی به ندرت دیده میشود.

رنگ جدولی پایه آب

ویژگی بارز رنگ جدولی پایه اب

  • رنگ جدولی اکریلیک انعطاف پذیر است و خاصیت کشسانی کمی دارد
  • در برابر تنشهای حرارتی مانند سرما و گرما مقاومت نشان می دهد
  • اگر خوب فرموله شود می تواند عمر زیادی روی سطح داشته باشد.
  • یه مقداری مات هست.
  • مناسب برا مناطق سردسیری است.
  • برای مناطق شرجی هم مقاومت خوبی دارد.
  • با اضافه نمودن ادتیو هایی مانند سیلیکون و مواد نانویی خصوصیات ان شگفت انگیزتر می شود.

رنگ جدولی آلکیدی و خصوصیات آن

این رنگ از قدیمی ترین نوع رنگ جدولی بشمار میرود و از رنگبندی متنوعی برخورداراست.تنوع رنگ و مقاومت در برابر شرایط جوی مخصوصا در مناطق معتدل باعث افزایش کاربرد آن شده است.این رنگ از ترکیب پلی استر اصلاح شده با اسید چرب ساخته میشود.اسید چرب باعث خشک شدن سریع رنگ میشود و قابلیت رنگ را در اجرا روی سطوح مختلف زیاد میکند.این رنگ از براقیت مناسبی برخوردار است و برای حفاظت طولانی مدت از سطوح استفاده میشود.سرعت خشک شدن رنگ آلکیدی به میزان روغن خشک شونده در آن بستگی دارد.رنگهای آلکیدی بسته به روغن خشک شونده در آن به 3 دسته بلند،کوتاه و متوسط تقسیم میشود و از نظر شیمیایی به 2دسته هوا خشک و غیر هوا خشک تقسیم میشود.

رنگ جدولی پایه آب

رنگ جدولی آلکیدی هوا خشک پایه حلال

رنگ جدولی آلکیدی بر پایه رزین‌های آلکیدی، جهت استفاده در رنگ آمیزی سطوح بتونی و فولادی ساخته شده است. این رنگ، قلم خوری بسیار خوبی دارد و پس از اجرا بر روی سطوح بتونی و فولادی از چسبندگی قابل توجهی برخوردار است.به همراه رنگ جدولی آلکیدی، جهت رقیق نمودن رنگ می‌توان از تینر مخصوص رنگ روغنی ماندگار استفاده نمود. رنگ آلکید هوا خشک از ویژگی ها یی مانند براقیت ، ثبات براقیت بالا و ماندگاری بالای رنگی برخوردار است و این ویژگی باعث شده تا از انواع مختلف دیگر رنگ ها برای پوشش دهی متمایز باشد. رنگ آلکید هوا خشک  ازرزین های آلکیدی تولید شده و در انواع مختلف فام سفید تا مشکی موجود است.

رنگ آلکید هوا خشک مقاومت بسیار مناسبی را در برابر شرایط جوی و ارتباطی مختلف از خود نشان داده و براقیت بسیار مناسبی را ایجاد میکند. رنگ آلکید هوا خشک این قابلیت را دارد تا برای سطوح مختلف از جمله سطوح فلزی ،چوبی ،سنگی ، و غیره مورد استفاده قرار گیرد و پوشش مناسبی را ایجاد کند.همچنین پیشنهاد می شود در صورتی که قصد دارید تا از رنگ آلکید هوا خشک بر روی سطوح فولادی استفاده کنیم حتما پیش از اجرای آن یک لایه آستر آلکید بر روی سطح مورد نظر بزنید و بعد از خشک شدن آن نسبت به استفاده از رنگ آلکید هوا خشک بر روی سطح مورد نظر اقدام نماییم. رنگ آلکید هوا خشک چیزی در حدود ۳ ساعت طول میکشد تا خشک شود و همچنین برای خشک شدن عمقی چیزی در حدود یک شبانه روز باید ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد.

رنگ جدولی پایه آب

قیمت رنگ جدول خیابان

باتوجه به نوع رنگ که پایه اب و یا پایه حلال یا رنگ های دوجزئی باشد قیمت رنگ جدول خیابان مشخص می شود. معمولا رنگ جدول خیابان نیمه براق و نیمه مات بیشترین کاربرد را بین خریداران رنگ جدولی دارد.

رنگ آلکید هوا خشک با سرعت انواع مختلف رزین های آلکید مانند روغن کوتاه، روغن متوسط و یا روغن بلند و همچنین با ترکیب شدن با انواع مختلف پیگمنت های ضد سایش و ضد خوردگی تولید شده و برای حفاظت از انواع مختلف سازه ها در محیطهای صنعتی و غیر صنعتی با هر شرایط جوی مورد استفاده قرار گیرد.خشک کردن سریع رنگ، به خصوص در ساختمان‌های در حال ساخت، می‌تواند منجر به سرعت بخشیدن به نقاشی ساختمان و اتمام هر چه سریع‌تر آن باشد. نقاش‌های حرفه‌ای متناسب با رنگی که در رنگ آمیزی ساختمان استفاده کرده‌اند، مانند رنگ روغن، اکریلیک یا … نسبت به زمان خشک شدن رنگ، آگاهی دارند؛ از روش‌های خشک کردن سریع رنگ، برای افزایش سرعت کار، استفاده می‌شود.برای خشک کردن رنگ ساختمان، روش‌های متفاوتی وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما