رنگ سوله الوان صنعتی

از دیر باز تا کنون یکی از پر مصرف ترین محصولات، رنگ سوله الوان صنعتی بوده است که ما سعی نموده ایم مطالبی را در این رابطه شرح دهیم. رنگها بنا بر ترکیباتی که دارند از مصرف متغیری نیز برخوردار می باشند، برخی از این ترکیب رنگها برای تزئین کردن می باشند و بعضیها به عنوان نگهدارنده هستند.

رنگهای صنعتی عموما برای پوشش دادن سازه ها استفاده می شود و همچنین برای اینکه از زنگ زدگی جلوگیری کند در لوله استفاده می شود. رنگ صنعتی سوله ای از مرغوبیت زیادی برخوردار است که قابلیت چسبندگی بالا داشته باشد و در برابر تغییرات بسیار از خود مقاومت نشان دهد.

رنگ سوله

رنگ سوله الوان

شاید برایتان جالب باشد که بدانید رنگ سوله الوان از چه اجزایی تشکیل شده است که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت. اولین چیزی که در رنگ سوله وجود دارد و می توان به آن پرداخت حضور رنگدانه ها می باشد که ترکیباتی از جنس پودر می باشند که باعث می شوند رنگ سوله تغییر رنگ بدهد و یا کدر شود در مواردی نیز از او برای جلوگیری از خوردگی یاد شده است.

مورد دیگر که باید به آن اشاره نمایید مواد چسبنده می باشد که به آن بایندر نیز می گویند که از رزین مصنوعی تولید می شود و یا از روغن طبیعی گرفته می شود که وجود آنها در رنگ سوله ضروری می باشد.

حلال از دیگر موارد است که برای حل نمودن چسبنده استفاده می شود همچنین برای اینه راحتتر بتوان از رنگ استفاده نمود از این ماده در آن استفاده می نمایند که دو مدل نیز دارند یا آب هستند یا عناصر شیمیایی می باشند.

رنگهای سوله بر روی سطوحی که از جنس فولاد هستند به روشهای مختلفی انجام می شوند و که قبل از اینکه خشک بشوند یک ضخامت دارند که قبل از اینکه حلال رنگ تبخیر بشود می توانید ابعاد آن را اندازه گیری نمایید. بعد از اینکه حلال از روی رنگ سوله تبخیر شد رنگدانه ها بر روی آن باقی می ماند که همان ترکیبات اصلی می باشند.

رنگ سوله الوان

رنگ سوله صنعتی

برخی افراد علاقمند می باشند که در مورد لایه های رنگ سوله صنعتی بدانند، در واقع لایه های مختلفی دارد و اعمال نمودن رنگ بر روی هر سطحی چند بخش دارد. برای استفاده از رنگها لازم می باشد از پرایمرها استفاده نمود تا وقتی رنگ بر روی سطح می آید به صورت یکدست بشیند و مقاومت آن نیز بالاتر برود.

دسته بندی و طبقه بندی رنگها به نسبت رنگدانه ها انجام می شود و همچنین پرایمرهایی که در آنها وجود دارند دسته بندی می شوند چون مقاومت مختلفی را دارا می باشند. پوششهای دیگر سوله می شود لایه های میانی و لایه نهایی رنگ سوله که آن هم جدا تقسیم بندی می شود و شامل چند دسته خواهد بود.

شاید برایتان سوال باشد که چرا قبل از استفاده از رنگ از پرایمر استفاده می شود باید در جاب این سوال گفت که پرایمر باعث می شود یک سطح چسبندگی بسیار خوبی پیدا نماید که زمانی که لایه میانی و نهایی بر روی آن می آید به خوبی پوشش دهی انجام شود.

از آنجایی که این رنگها خواصی مانند ضدخوردگی را دارا می باشند برای پوشش دهی هر گونه بافت فلزی که در ساختمانهای صنعتی استفاده می شود بهترین گزینه می باشد.

در سالهای گذشته اگر در ارتباط با سازه های فولادی پروژه های رنگ آمیزی وجود داشته است طوری انجام می شده که به محیط زیست آسیبی وارد نشود اما بهترین دوام را این سازه ها داشته باشند.

قبلا اینگونه بوده است که تا شش لایه رنگ سوله انجام می شده است اما امروزه به دلیل اینکه همه دستگاه ها پیشرفت کرده اند تا سه لایه کافی می باشد اما همچنان سعی دارند پیشرفت بیشتری داشته باشند و از لایه های کمتری از رنگ استفاده نمایند. لازم به ذکر است برای اینکه رنگ کمتر استفاده شود باید لایه ها ضخیمتر شوند تا برای خریداران به صرفه تر در بیاید.

رنگ سوله صنعتی

قیمت رنگ روغنی سوله

بسیاری از افراد برای خرید رنگ روغنی سوله به دنبال قیمت آن می باشند که بستگی به شرکت تولید کننده و نوع عرضه محصول دارد. رنگ سوله عموما در حجمهای مختلفی به بازار عرضه می شود که انواع گوناگونی نسبت به کارایی خود دارد بدین رو از قیمت متفاوتی نیز برخوردار می باشد.

این رنگها قیمت متفاوتی دارند زیرا بر اساس رنگ پایانی، میانی و پرایمر دسته بندی شده و از زیاد به کم قیمت گذاری می شوند البته که رنگهای تولیدی کشور خودمان قیمت پایینتری نسبت به رنگهای خارجی دارد و بسیار به صرفه تر است که رنگهای داخلی خریداری شود در واقع باید از مراکز معتبر تهیه نمایید تا از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند.

در ادامه قصد داریم انواع رنگ سوله و خواصی که دارند را برای شما معرفی نماییم پس با ما همراه باشید. اولین رنگی که قصد داریم به شما معرفی نماییم رنگ آلکیدی می باشد که توسط باد و جریان هوا خشک می شوند و یا می توان گفت با جریان هوا اکسید می شوند که مقاومت نسبتا خوبی را دارا می باشند.

رنگ دیگری که به شما معرفی می نماییم رنگهای اکریلیزه شده نامیده می شوند که در برابر واکنشهای شیمیایی مقاومت بالاتری دارند و برعکس رنگ آلکیدی اکسید نمی شوند و با تبخیر حلال خشک می شوند که مقاومت بسیار بالایی نیز دارا می باشند.

آخرین رنگی که به شما معرفی خواهیم کرد، رنگ اپوکسی و پلی اورتان می باشد که عموما زی مجموعه مواد دو جزئی به حساب می آیند. این رنگ نیز حلال آن تبخیر می شود و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار می باشد و همچنین ضخامت بالایی نیز دارد.

رنگ سوله روغنی

رنگ و سندبلاست سوله

یکی از راحتترین گزینه برای پاک نمودن سطح داخلی و خارجی سوله با استفاده از رنگ و سندبلاست سوله انجام می شود البته اول سندبلاست و سپس رنگ می گردد با انجام آن کار بسیار بهتر صورت می گیرد.

با استفاده از آن تمام کثیفیها از سطح سوله تمیز می شود در واقع این کار هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیکی می شود انجام داده شود.

برای خرید رنگ سوله به صورت عمده  با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب می توانید به صورت اینترنتی از طریق سایت مجموعه ما سفارش خودتان را ثبت نمایید.

رنگ و سندبلاست سوله

برای ثبت سفارش فرم درج شده در سایت را پر کرده تا پشتیبانان ما در مجموعه با شما ارتباط بگیرند و سفارش شما را برایتان ارسال نمایند.

1

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما