اعلام قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید + دانش اجرای این رنگ

دانش اجرای رنگ ها خیلی مهم است . خصوصا پوشش های صنعتی که با مبالغ بالا خریداری می شود. اعلام قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید را از ایمن رنگ تاپ و دانش اجرای این رنگ ها را طی سالها تجربه بدست آوردیم. با خرید و مشاوره از این شرکت پول خود را هدر نمی دهید. همان طور که میدانید اجرای ناشیانه رنگ صنعتی می تواند خسارت جبران ناپذیری را به بار آورد.

ساختار رنگ اپوکسی پلی آمید  و کجاها نباید از این محصول استفاده کنیم

رنگ اپوکسی پلی آمید بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید ساخته شده اند.این محصول بعد از اتمام کار سطحی یکنواخت و براق را بوجود می آورد که نسبت به خراش،رطوبت و مواد شیمیایی مقاوم است.رنگ اپوکسی پلی آمید به عنوان یک لایه رویه در قالب یک سیستم پوششی که شامل آستری،لایه میانی و لایه رویه و نهایی میباشد، تشکیل شده است که به حفاظت  فلز در برابر عوامل خورنده کمک میکند.از این رنک میتوان به عنوان لایه رویی استفاده کرد چون خاصیت چسبندگی بالایی دارد. این رنگ برای محافظت از سطوح فلزی،سیمانی و تجهیزات پتروشیمی استفاده می شود.اما به خاطر مقاومت پایین رزین اپوکسی آن در برابر  اشعه ماوراء بنفش و نور خورشید در محیطهای باز توصیه نمی شود. چون این رنگ مقاومت کافی در برابر اشعه خورشید را ندارد و پوسته پوسته می شود. این رنگ از رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید ساخته شده که بخاطر خاصیت عایق و آستری که دارد  و ضخامتی که می گیرد .در برابر رطوبت و عوامل خورنده از سطح مورد نظر محافظت میکند و در مقابل عوامل سایش و فرسایش،رطوبت و سایر عوامل خورنده مقاومت بالایی از خود نشان میدهد.

قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید

روش آماده سازی سطح برای رنگ آمیزی اپوکسی پلی امید 

سطح فلز باید از هرگونه چربی،گرد و غبار و سایر ناهمواریها پاک شود و برای نتیجه بهتر و چسبندگی بیشتر باید تا درجه استاندارد سوئدی آماده شود. مدت زمان آماده سازی سطح تا زمانیکه رنگ آمیزی تمام میشود نباید زیاد طول بکشد و رنگ آمیزی باید در دمایی بالاتر از درجه رطوبت محیط انجام بگیرد. سعی کنید در پروژه های بزرگ کار رنگ آمیزی همزمان با سندبلاست و انجام شود تا کیفیت اجرای رنگ و ماندگاری و عمر رنگ آمیزی بیشتر شود. سندبلاست سطوح زنگ زده  با سیلیس و یا سرباره مس و ماسه بادی انجام می شود.

نحوه ی اجرای رنگ اپوکسی پلی آمید

ابتدا به وسیله یک همزن مناسب رنگ را   میکس میکنیم تا مواد درون آن همگن شود. سپس هاردنر را به روش خاص خودش به تناسب به رنگ اضافه میکنیم تا یکنواخت مخلوط شود.وقتی که مخلوط رنگ و هاردنر زده شد تینر را اضافه میکنیم و به خوبی میکس میکنیم بصورتی که کاملا همگن باشد و مخلوطی کاملا یکدست را به ما تحویل دهد.میزان افزودن تینر به روش اجرا،دمای محیط و سایر عوامل بستگی دارد و رنگ آمیزی حتما باید در دمای بالاتر از رطوبت محیط صورت بگیرد. می توان این رنگ را با پیستوله اجرا کرد و میزان مصرف رنگ به ازای هر کیلو گرم 3 الی 4 متر مربع است متغیر است. ممکن است این رنگ را تا 2 متر مربع هم رنگ آمیزی کرد. چون این رنگ هوا خشک است فاصله های لایه های رنگ آمیزی باید حداقل 6 ساعت طول بکشد تا لایه زیرین خشک شود. بهتر است برای استر رنگ اپوکسی از رنگ پرایمر زینک ریچ اپوکسی استفاده کنیم.

قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید

ساختار رنگ اپوکسی پلی آمید چیست؟

اگر رزین اپوکسی با هاردنر پلی آمید ترکیب شود رنگ اپوکسی پلی آمید تولید میشود.پلی آمید یک ماده شیمیایی است که از ترکیب اسید چرب و آلیفاتیک بدست می آید.در حالت کلی هدف از استفاده از رنگهای اپوکسی ایجاد یک پوشش امن و غیر قابل نفوذ بر روی سطح زیرین است،برای نمونه برای کف سالنهای  تولید نیز استفاده می شود زیرا از خاصیت ضد خراش،ضد ضربه و ضد آب برخوردار است. در سالن های تولید و یا کف های بهداشتی بیشتر از یک میلی متر برای رنگ اپوکسی پلی امید توصیه نمی شود.  پلی آمیدها در ابتدا به صورت خمیری و ژله ای هستند که پس از گذشت چند ساعت از اجرای آن سخت و سفت میشود و به یک پوشش ضد ضربه و مقاوم تبدیل میشود.رنگ اپوکسی پلی آمید در سه حالت مات،نیمه مات و براق تولید میشود که انتخاب هر کدام از آنها به کاربرد محیط و سلیقه فردی بستگی دارد.

ساختار رنگ اپوکسی پلی آمین چیست؟

از ترکیب رزین اپوکسی با هاردنر پلی آمین بدست می آید.در اجزای تشکیل دهنده رنگهای پلی آمین 2 گروه از آمونیوم NH2 موجود است که سبب بالا رفتن سطح مقاومت این گروه از رنگها نسبت به بقیه رنگها شده است. پوششهای پلی آمین از براقیت خاصی برخوردار هستند که در کنار داشتن این ویژگی از خاصیت غیر قابل نفوذ هم برخوردار هستند. این دسته از سخت کننده ها هم مانند پلی آمیدها قبل از اجرا حالت ژله ای مانند دارند که بعد از اجرا سخت و سفت میشوند. رنگ پلی آمین را میشود به عنوان یک پوشش آنتی باکتریال دانست.به دلیل سطح براق این نوع رنگ تمیز کردن آن بسیار راحت تر از سایر کفپوش هاست.این کفپوشها بخاطر نداشتن درز و شکاف و براقیت خاص و خاصیت جلوگیری از نفوذ باکتری ها برای استفاده در مکانهای استریل مانند اتاق عمل گزینه بسیار مناسبی است.

قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید
رنگ اپوکسی پلی امین برای کف استفاده میشه

شباهت رنگ پلی آمید و پلی آمین

 • این دو پوشش به راحتی به سطح زیرین می چسبد و بر روی همه سطوح
 • مقاومت بالایی دارند و با ضربه های معمولی و رفت وآمد آسیب نمی بیند.
 • طول عمر بالا ئی دارند.
 • با وجود ساختار قوی که دارند در  انواع پوشش های صنعت جا باز کرده اند.
 • در برابر وزن سنگین مقاومت بالایی از خود نشان میدهد.
 • یه ساختار پلیمری قوی دارند
 • هر دو پوشش در مقابل رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان میدهند.
 • بخاطر نداشتن درز و شکاف این دو پوشش به عنوان پوششهای بهداشتی استفاده می کنند.
 • شستشوی هر دو پوشش بسیار آسان و راحت است.
 • اجرای این دو پوشش از نظر هزینه،زمان و انرژی کاملا مقرون به صرفه است.
 • اطلاعات بیشتر این که رنگ اپوکسی چیست و مزایای ان را در این پست ببینید و به اطلاعات خودتان اضافه کنید.

 قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید

تفاوت رنگ اپوکسی  پلی آمید و پلی آمین

 • استقامت پلی آمیدها در مقابل رطوبت و اب خیلی بیشتر از پلی آمین هاست.
 • پلی آمیدها حتما باید در دمای بالا پخت شوند اما پلی آمینها در دمای پایین هم پخت میشوند.
 • مواد اولیه آنها با هم متفاوت است.
 • پلی آمیدها بخاطر استقامت پایین در مقابل اشعه ماوراء بنفش نور خورشید بیشتر در محیط های سر بسته و فضای داخل ساختمان استفاده میشود
 • در حالیکه پلی آمینها را  بخاطر استقامت فشاری  بالایی که دارند در هر کف سوله ها میتوان اجرا کرد.
 • پلی آمین ها  بخاطر خاصیت ضد اسیدی که دارند در محیط هایی که با مواد شیمیایی سروکار دارند استفاده میشوند.
 • در حالیکه پلی آمیدها اصلا مناسب اجرا در این مکانها نیستند.
 • انعطاف پذیری پلی آمیدها از پلی آمینها بیشتر است.
 • رنگ اپوکسی پلی آمین را نمی توان در سطوح عمودی اجرا کرد. چون وزن مخصوص بالائی دارد و شره می کند.
 • رنگ اپوکسی پلی آمید را برای سطوح عمودی دیواری اجرا می کنند.
 • رنگ اپوکسی پلی آمید با تینر رقیق می شود و پایه حلال است.
 • در حالی که به رنگ پلی آمین اپوکسی نمی توان تینر اضافه کرد.
 • رنپ گلی امین را با لیسه اجرا میکنند ولی رنگ پلی آمید اپوکسی با غلتک و پیستوله به خاطر رقیق شدن راحت آن با تینر قابل اجراست.
 • کاربرد رنگ اپوکسی پلی آمید بیشتر سطوح فلزی است.
 • کاربرد اپوکسی پلی آمین بیشتر روی سطوح  کف است.

 

معرفی بیشتر پوششهای اپوکسی پلی آمید

پوشش اپوکسی پلی آمید بر پایه اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمین آلیفاتیک تولید شده است. این پوششها در برابر سایش، عوامل جوی، آب و مواد شیمیایی مقاوم هستند و به همین دلیل می توان از آنها در سیستم هایی همچون تصفیه آب و فاضلاب، به عنوان پوشش میانی استفاده کرد. این پوشش حتی در دماهای پایین نیز پخت شده و دوام و ماندگاری بالایی دارد، اما چون مقاومت آنها در برابر اشعه UV کم است، باید در محیط های مسقف و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب استفاده شوند.حفاظت بالای این پوششها از سازه‌های فلزی در مقابل اسیدها، بازها و حلال‌ها باعث شده تا بر روی سطوح خارجی مخازن، خطوط لوله و … قابل استفاده باشند. رنگ اپوکسی پلی آمین به دلیل تشکیل شدن از دو ماده شیمیایی سخت، می توانند بر روی هر سطحی چسبیده و به عنوان کف مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید

 محصول  پلی آمید صادراتی

پلی آمید در بازار با نام نایلون  شناخته می شود. پلی آمیدها گرچه انعطاف پذیری بالایی دارند اما به دلیل مقاومت کششی بالای هیدروژن بسیار با دوام هستند. این ماده اغلب برای جایگزینی قطعات فلزی بخصوص در صنعت خودرو استفاده می شود. پلی آمیدها با دو نوع ساده و الیافی وارد می شوند. الیاف پلی آمید در برابر یک محیط اسیدی ضعیف مقاوم میباشد  و در یک محیط کاملاً اسیدی مقاومتی ندارد، اما این الیاف در مقابل یک محیط به شدت قلیایی مقاوم هستند ، اما این الیاف در مقابل یک محیط به شدت قلیایی مقاوم هستند.از جمله خصوصیات پلی آمیدها می توان به جذب آب زیاد این پلیمر، مقاومت الکتریکی قابل قبول در دمای پایین و رطوبت کم، نقطه ذوب زیاد، مقاومت زیاد در برابر سایش و تخریب و مقاومت در برابر ضربه اشاره کرد.

کاربردهای  رزین پلی آمید 

نایلون اغلب برای ساخت چرخ دنده های پلاستیکی و سایر اجزای دارای اصطکاک کشویی انتخاب می شود، اما نه به این دلیل که کمترین ضریب اصطکاک را در بین پلاستیک ها دارد، بلکه به دلیل خواص برتر آن به عنوان مقاومت در برابر سایش است.نایلون نسبتاً گران است و اگرچه از ویژگی های مثبت بسیار خوبی برخوردار است، اما برای هر چیز دیگری غیر از کاربردهای بسته بندی تخصصی می تواند گران باشد. یکی از این کاربردها بسته بندی پنیر است که از مواد مهار کننده و کاهش برآمدگی استفاده می کند. مقاومت زیاد در برابر حرارت آن را برای اجاق های مایکروویو و کیسه ها مناسب می کند.

خصوصیات یک رنگ  اپوکسی پلی آمید خوب برای صادرات

 • پوشش اپوکسی پلی آمید با کیفیت دارای خواص منحصر به فردی است که تشخیص آن از نوع بی کیفیت را آسان می کند.
 • این محصول چسبندگی بسیار خوبی به سطوح مختلف فلزی  و بتنی دارد.
 • در برابر عوامل مختلف محیطی مقاوم بوده و از صدمه ای رنج نمی برد ، این عوامل شامل رطوبت هستند.
 • در مقایسه با محیط های مختلف شیمیایی و صنعتی فوق العاده مقاوم و با دوام است.
 • یکی دیگر از ویژگی های بارز این محصول مقاومت در برابر آسیب هنگام حمل و نقل است.
 • تا زمانی که کیفیت بالا و خوب باشد، در برابر همه روغن ها مقاومت می کند.

قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید

پلی آمید الیاف دار چیست؟

پلی آمید الیاف دار یک ماده‌ی مرکب است که از ترکیب یک ماتریس پلی آمید و الیاف به وجود می‌آید. ماتریس به بخشی از هر مخلوط پلیمری گفته می‌شود که بیشترین درصد ترکیب را به خود اختصاص می‌دهد.الیاف معمولا شیشه، کربن و آرامید هستند، گرچه الیافی مثل چوب و کاغذ نیز گاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا  از پلی آمیدهای الیاف دار در صنایع هوا فضا، اتومبیل، کشتی‌رانی و ساختمان سازی نیز استفاده می‌شود. نام صنعتی پلی آمید نایلون است. پلی آمیدهای الیاف دار جزو مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ترموپلاستیک‌ها محسوب می‌شوند زیرا مقاومت بالایی در برابر سایش دارند، ضریب اصطکاکشان مناسب است و ویژگی‌های دمایی خوبی دارند. به طور کلی می‌توان خواص پلی آمید الیاف دار را مقاومت زیاد در برابر دماهای مختلف، مقاومت بالا درمقابل فرسایش، مقاوم در برابر حلال‌های آلی، مقاومت بالا در برابر سایش، استحکام زیاد، خاصیت ضربه‌گیری مکانیکی خیلی خوب و مقاوم در برابر مواد شیمیایی دانست.

ویژگیهای ناب رنگ اپوکسی پلی امید 

 •  استحکام زیاد در ساختار
 •  مقاومت بالا  در برابر فرسایش
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و تراکم
 •  عایق در برابر رطوبت و نفوذ ناپذیری
 •  مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 • ساختار پلیمری یکپارچه

این یژگی‌ها باعث می‌شوند که پوشش پلی آمید  و رزین پلی امید  صنعت  نفت و گاز و پتروشیمی جایگاه خاصی داشته باشند، زیرا در این صنعت هدف این است که فلز را با موادی که می‌توانند استحکام  را بالا ببرند جایگزین کنند. و برای حفاظت فلزات در مقابل شرایط جوی و زنگ زدگی از مشتقات این رزین استفاده کنند.

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما