نحوه اجرای رنگ ترافیکی جدولی آلکیدی هوا خشک پایه حلال

پس از اطمینان از شرایط مساعد آب و هوایی برای اجرای رنگ باید به شرایط سطح محل اجرای رنگ ترافیکی جدولی توجه داشت، بدین صورت که سطح مورد نظر عاری از رطوبت و هرگونه آلودگی گردوخاک، چربی و… باشد. حتما قبل از اعمال رنگ، سطح زیرین را کاماً از مواد زائد پاک کنید و سطح را آماده کنید. بعد از باز کردن درب قوطی رنگ، محتویات داخل قوطی را به هم زده تا کاملا یکنواخت شود. سپس با استفاده از تینر روغنی ماندگار می‌توان غلظت رنگ  را تا حد مطلوب کاهش داد که با توجه به دمای هوا و روش اجرا، ممکن است بین ۱۰ تا ۲۰ درصد متغیر باشد.جهت اجرای این رنگ، می‌توان از قلم مو، پیستوله یا غلتک استفاده نمود.بعد از استفاده، جهت جلوگیری از رویه بستن رنگ، از بسته بودن درب قوطی مطمئن شوید.

رنگ ترافیکی جدولی

رنگ جدولی آکریلیک پایه آب

رنگ جدولی آکریلیک بر پایه رزین‌های آکریلیک، جهت استفاده در رنگ آمیزی سطوح بتونی  طراحی شده است. این رنگ، قلم خوری بسیار خوبی دارد و پس از اجرا بر روی سطوح بتونی و گچی  از چسبندگی قابل قبولی برخوردار خواهد بود. جهت رقیق نمودن رنگ از آب استفاده خواهد شد.

نحوه اجرای رنگ جدولی آکریلیک پایه آب

پس از اطمینان از شرایط مساعد آب و هوایی برای اجرای رنگ جدولی آکریلیک، باید به شرایط سطح محل اجرای رنگ توجه داشت. بدین صورت که سطح مورد نظر عاری از هرگونه آلودگی اعم از گرد و خاک، چربی و … باشد. قبل از رنگ آمیزی، سطح زیرین را کاماً از مواد زائد پاک نموده سطح را جهت رنگ کردن آماده کنید. جهت اجرا، بعد از باز نمودن درب قوطی رنگ محتویات داخلی قوطی را به هم زده تا کاماً یکنواخت شود. سپس با استفاده از آب می‌توان نسبت به رقیق نمودن رنگ اقدام کرد. جهت اجرای رنگ جدولی آکریلیک پایه آب، می‌توان از قلم مو،پیستوله یا غلتک استفاده کرد. بعد از استفاده، جهت جلوگیری از رویه بستن رنگ، از بسته بودن درب قوطی مطمئن شوید.

رنگ ترافیکی جدولی

انواع رنگ آکریلیک جدولی پایه آب

یک رنگ جدولی خوب و با کیفیت باید پس از رنگ کردن سریع خشک شود یعنی نیاز به مدت زمان طولانی برای خشک شدن نداشته باشد.رنگ های اکریلیک جدولی پایه اب می توانند سیلیکونی و یا نانویی و یا اب گریز باشند. خاصیت متفاوت این رنگها بواسطه ادتیو های مختلف بدست می اید.

رنگ اکریلیک جدولی پایه آب

رنگ اکریلیک جدولی غلظت بسیار خوبی دارد و پس از استفاده به سرعت خشک میشود و اثرات تخریب زیست  محیطی آن زیاد نیست،با محیط سازگار است و در مقابل شرایط جوی و سایش مقاومت خوبی از خود نشان میدهد و حالت خود را حفظ میکند.و در مقابل تنش های حرارتی  مانند سرما و گرما حالت کشسانی دارد. یه خاصیت خوبی که دارد اجازه تنفس به سطح سیمانی جداول را می دهد و رنگ براحتی پوسته نمی شود.

مشخصات رنگ  آکریلیک جدولی مرغوب

  • سرعت خشک شدن سریع
  • ثبات رنگ پس از خشک شدن
  • عدم جذب آلودگی
  • پوسته پوسته نشدن زود هنگام
  • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
  • در برابر سرما،گرما و اشعهuv مقاوم باشد
  • تنفس بتن جدول خوب می شود و پوسته پوسته شدن دیر اتفاق می افتد.
  • در مناطق سردسیر بهتر از رنگ جدولی روغنی ماندگاری دارد.

رنگ ترافیکی جدولی

میزان مصرف رنگ آکرلیک جدولی پایه آب در ازای هر متر مربع

رنگ جدولی آکریلیک پایه آب معمولا میزان مصرف کمی دارد یعنی پوشش دهی بالایی دارد.مصرف آنها در کارهای مختلف متفاوت است به طور مثال در گونه سفید ممتاز آن هر200گرم یک متر مربع را پوشش میدهد.

میزان پوشش دهی رنگ جدولی آکریلیک پایه آب

این نوع رنگ بخاطر ترکیبات و مواد سازنده آن پوشش دهی بسیار بالایی دارد به گونه ای که هر یک کیلو رنگ5 الی6 متر مربع را پوشش میدهد.

مدت زمان لازم برای خشک شدن رنگ آکریلیک جدولی پایه آب

به طور کلی رنگ ترافیکی سرد و جدولی بخاطر ترکیبات تشکیل دهنده و موادی  که در آنها بکار رفته است و همچنین بخاطر کاربردی که دارند در کوتاهترین زمان ممکن خشک میشوند اما بخاطر اینکه کاملا خشک شود و نمای خود را کامل نشان دهد به 10 الی12 ساعت زمان نیاز دارد.

رنگ ترافیکی جدولی

مهم ترین ویژگی های رنگ آلکیدی هوا خشک

رنگ آلکید هوا خشک به صورت یک جزئی بوده و با استفاده از روش های بسیار ساده و آسان مورد استفاده قرار می گیرد رنگ آلکیدی از نظر هزینه به عنوان یک گزینه ای بسیار مناسب برای رنگ فلزات ،رنگ سوله و یا رنگ آلکید صنعتی استفاده میشود. همچنین رنگ آلکید هوا خشک از چسبندگی بسیار مناسب در برابر شرایط جوی مختلف برخوردار است.همچنین در صورتی که بر روی سطح قبلا از رنگ آلکید هوا خشک استفاده شده باشد این سطوح به راحتی قابل تعمیر و رنگ آمیزی مجدد و ایجاد پوشش دهی مناسب هستند.رنگ آلکید هوا خشک در شرایط آب و هوای مختلف به راحتی خشک میشود. رنگ آلکید هوا خشک در مقابل مواد شیمیایی و انواع مختلف از حلال های آلی و همچنین مواد قلیایی مقاومت مناسبی ندارد و مقاومت آن کم می باشد. همچنین برای مخازنی که به صورت دائم در تماس با مایعات هستند و یا غوطه ور می باشند استفاده از این رنگ الکیدی روغنی  توصیه نمی شود.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما