سیستم های رنگ صنعتی اپوکسی و پلی اورتان + مطالب کاربردی

با توجه به رشد روز افزون صنعت رنگ ، تنوع تولید پوشش های صنعتی ضدخوردگی و محافظ سیستم های رنگ صنعتی متنوع شده است و هرکدام از این سیستم ها کار کرد جداگانه ای دارند. سیستم های رنگ صنعتی اپوکسی و پلی اورتان + مطالب کاربردی را باهم می بینیم . و با کم کردن یا زیاد کردن ضخامت یکی از لایه های رنگ به عمر و ماندگاری رنگ تاثیر می گذارد. به عنوان مثال:

برای سازه های غوطه ور در آب شرب باید اپوکسی solvent free یا بدون حلال استفاده کرد که اگر میخواهید عمر سازه تا 15سال افزایش پیدا کند و زنگ زدگی نداشته باشد باید ضخامت فیلم خشک رنگ اپوکسی بهداشتی 400  میکرون باشد. مطالب کاربردی رنگ اپوکسی و پلی اورتان و مشتقات آن را در اینجا ببینید.

مثلا برای سازه های در محیط های باز با خوردگی بالا ضخامت آستر 60 میکرون و رنگ میانی MIO ، میکرون 120و ضخامت خشک رنگ رویه پلی اورتان مقاوم در برابر آفتاب 60 میکرون است و این ماندگاری تا 10 سال می رسد. اگر ضخامت آستر 60 و میانی 80 و رویه پلی اورتان به 80 میکرون برسد ماندگاری به بیش از 15 سال می رسد.

رنگ صنعتی اپوکسی

انواع رنگ صنعتی

بهترین نوع رنگ صنعتی با توجه به تعدد آن از رنگ های اپوکسی پلی اورتان و رنگ های آلکیدی دارای پیگمنت های ضد خوردگی و رنگ های نسوز سیلیکونی و رنگ های اکریلیک هوا خشک و اکریلیک های ترموپلاستیک و … تشکیل می دهد. که مهمترین رنگ هایی که امروزه در بازار ایران رواج دارد. رنگ اپوکسی گلس فلیک متخصص آب شود که مقاوم ترین نوع رنگ مخصوص آب شور است اگر در ضخامت 1000 میکرون حالت خشک روی سازه اجرا شود تا بیش از 15 سال در آب شور دوام می آورد.

رنگ کولتار اپوکسی و رنگ اپوکسی بهداشتی solvent free و هر رنگ زینک ریچ اپوکسی و زینک کرومات اپوکسی و زینک کرومات آلکیدی و زینک فسفات آلکیدی و رنگ های میانی mio و رنگ رویه پلی اورتان است.

رنگ صنعتی اپوکسی

تولید رنگ صنعتی

مرکز تولید رنگ صنعتی ایمن رنگ تاپ با افتخار توانایی تامین و تولید انواع رنگ های صنعتی را دارد و از این حیث مشکلی نداریم. به دلیل محافظت سطوح فلزی از زنگ زدگی و خوردگی استفاده می شود. در تولید رنگ صنعتی انواع رزین ها و رنگ دانه ها و پیگمنت ها مانند تیتان یا اکسید تیتانیم و اکسیدهای سبز کروم و اکسیدهای آهن زرد و قرمز و … رزین هم نقش چسباننده را دارد و حلال نقش باز کردن رنگ و افزایش خواص رنگ و سهولت رنگ آمیزی را بر عهده دارد.

حلال هایی مانند بنتون و اروزیل ها و هاردنر ها نقش بسیار مهمی در تولید رنگ های صنعتی دارند. دیسپرس کننده ها و ادتیوهای خاصی در تولید رنگ استفاده می کنند.

رنگ صنعتی اپوکسی

رنگ کولتار اپوکسی

این رنگ یکی از رنگ های پرکاربرد برای سازه های مدفون در خاک و سازه های غوطه ور در آب استفاده می شود البته به جز آب آشامیدنی استفاده می شود. رنگ کولتار اپوکسی و زینک ریچ اپوکسی برای لوله ها و مخازن سیستم دو لایه زینک و کولتار استفاده می شود. زینک معمولا از ضخامت 60 میکرون و کولتار 400 میکرون حالت خشک اجرا می شود و این دو لایه از 10 تا 15 سال دوام خواهد داشت.

لایه کولتار اپوکسی

تک لایه برای 5 تا 15 سال با ضخامت 500 میکرون ضخامت فیلم خشک اجرا می شود و تا 15 سال دوام  خوتهد داشت. کولتار اپوکسی به رنگ قیری بوده و با رزین اپوکسی پلی آمین و رزین اپوکسی پلی آمید ترکیب می شود. ک.لتار قیری از قطران ذغال سنگ به دست می آید.

رنگ صنعتی اپوکسی

رنگ اپوکسی بهداشتی

این رنگ در داخل مخازن آب شرب کاربرد دارد و به این رنگ پوشش بدون حلال با solvent free می گویند.همانطور که می دانید وجود حلال های نفتی در داخل آب برای انسان مضر است. معمولا هم می توان تک لایه استفاده کرد و هم دو لایه اجرا شود. تک لایه اپوکسی solvent free ، ضخامت فیلم خشک 400 میکرون اجرا می شود و ماندگاری بین 10 تا 15 سال دارد . برای خرید رنگ اپوکسی بهداشتی به ایمن رنگ تاپ اعتماد کنید.

رنگ اپوکسی صنعتی

رنگ اپوکسی صنعتی

لایه های رنگ های اپوکسی در سیستم های سه لایه و دو لایه و تک لایه و بعضی مواد 4 لایه استفاده می شود. رنگ اپوکسی پلی آمید رویه و بسیاری از سیستم های رنگ صنعتی که استفاده می شود دارای پیگمنت ضد خوردگی و محافظ هستند که از سطح فلز یا سازه محافظت می کنند. برای دریافت قیمت هر کیلو رنگ اپوکسی صنعتی با ایمن رنگ تاپ تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما