خرید رنگ اپوکسی کف ضد سایش +ساختار و شرایط محیطی اجرا

به نام خداوند عشق و امید، خرید رنگ اپوکسی کف یا پلی آمین برا مصارف کف بتنی و سیمانی و یا کف های بهداشتی و سالن های سرپوشیده و انبارهای کالاهای بهداشتی در شرکت ایمن رنگ تاپ امکان پذیر شد.

رنگ اپوکسی پلی آمین یا اپوکسی کف نوعی از اپوکسی است که هاردنر پلی آمین در ترکیبات آن به کار می‌رود..

این نوع رنگ مقاومت بسیار عالی دارد؛ به نوعی که در مقابل بسیاری از عوامل، از جمله اسید های ضعیف، مواد شیمیایی و حلال های مختلف کیفیت خود را از دست نمی دهد. در برابر خوردگی و زنگ زدگی، دوام مناسبی برای سطح دارد

از رنگ اپوکسی کف یا پلی آمین به عنوان لایه آستر و نهایی روی سطوح های مختلف استفاده می‌کنند تا از ویژگی‌های یاد شده، یعنی مقاومت در برابر عوامل مختلف به خوبی استفاده شود.

خرید رنگ اپوکسی کف

رنگ اپوکسی پلی آمین چیست؟

هنگامی که برای درست کردن رنگ اپوکسی از هاردنر پلی آمین استفاده شود، در اصلاح رنگ اپوکسی پلی آمین به دست می آید

پوشش های اپوکسی که در ترکیب خود پلی آمین دارند، سطحی براق و صاف دارند با وجود داشتن این ویژگی، امکان نفوذپذیری به آن ها بسیار کم است. این نوع سخت کننده اپوکسی نیز مانند پلی آمیدها قبل از استفاده خمیری شکل است اما پس از اجرا بسیارسخت میشود.

رنگ اپوکسی پلی آمین را می توان روی سطح های مختلفی مانند سیمان یا موزاییک استفاده کرد و آن را یک لایه محافظ و آنتی باکتریال دانست.

سطح براق این نوع رنگ اپوکسی، تمیز کردن آن بسیار راحت تر از بقیه کفپوش ها است

نداشتن درز و براق بودن پلی آمین خاصیت جلوگیری از نفوذ باکتری ها و میکروب ها، برای استفاده در مکان های استریل مثل اتاق عمل گزینه بسیار خوبی است.

خرید رنگ اپوکسی کف

ساختار پوشش اپوکسی پلی آمین

پوشش اپوکسی پلی آمین  سه لایه را تشکیل می دهد که شامل آستری رنگ اپوکسی، پوشش میانی و پوشش رویه میباشد. لایه های   متوالی به عنوان یک مزیت های زیادی دارند.

آستری های اپوکسی غالبا به جهت آماده‌سازی سطح و پر کردن نقاط ریز و ترکهای ریز و درشت است. پوشش میانی برای افزایش مقاومت سیستم کفپوش و همچنین پشتیبانی از لایه نهایی استفاده میشود.ضخامت لایه میانی کفپوش اپوکسی می تواند بیشتر از دیگر لایه ها باشد

با اجراء لایه نهایی پوشش اپوکسی پلی آمین و رسیدن به مرحله خشکی کامل کفپوش فوق العاده مقاومی در برابر مواد شیمیایی و اسیدی و قلیایی داشته باشیم

ضد سایش بودن پوشش اپوکسی پلی آمین

یکی ازموارد بسیار مهم پوششی اپوکسی پلی آمین ضد سایش بودن آن است.هر کفپوشی را بخواهید استفاده کنید چه از نوع سرامیک، سنگی و دیگر موارد همگی در معرض خراشیدگی هستند که این موضوع می‌تواند ظاهر کفپوش را در طولانی مدت تحت تاثیر قرار دهد. پوشش اپوکسی پلی آمین با توجه به اجرای چندین لایه  تا یک محدوده خاصی می تواند در برابر نیروهای سایشی استقامت کند.

عبور و مرور تجهیزات سنگین صنعتی مانند ماشین آلات نه تنها باعث تخریب ساختاری این کفپوش ها نمیشود بلکه حتی باعث تغییر ظاهر یا ساییدگی این پوشش نیز نخواهد شد. کفپوش های اپوکسی را به عنوان یک لایه فوق العاده سخت و از همه مهم تر زیبایی بالا می شناسیم.

خرید رنگ اپوکسی کف

شرایط محیطی استفاده از پوشش اپوکسی چگونه باید باشد؟

بهترین درجه حرارتی که می توانیم برای این محیط در نظر داشته باشیم، باید بین 10 تا 40  درجه سانتی گراد باشد.

نکته قابل توجهی در خصوص استفاده از پوشش اپوکسی پلی آمین در نظر باید داشته باشیم، این است که برای بدست آمدن کیفیت بالای این رنگ، تا جایی که امکان دارد رنگ آمیزی را در محیط های سرپوشیده انجام دهیم

دمای محیطی که برای رنگ آمیزی اپوکسی پلی آمین استفاده می شود، باید از حداقل ۳ درجه سانتی گراد بالاتر باشد. تا از تشکیل شبنم و قطرات آب بر روی سطح جلوگیری شود.

هاردنر پلی آمین چیست؟

هاردنر پلی آمین به ترکیبی اطلاق می شود که به عنوان افزودنی به رزین هایی نظیر رزین اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرد. رزین ها موادی هستند که عموماً به شکل مایع بوده . افزودن یک هاردنر به رزین ها موجب خشک شدن و سخت شدن مخلوط رزین و هاردنر می شود .

هاردنر به معنای “سخت کننده” است.

هاردنرپلی‌آمین با نام هاردنر پلی آمین آروماتیک نیز شناخته می شود و به ترکیبی میگویند که بیش از دو گروه آمین داشته باشد. این ترکیبات، شبیه به ترکیبات پلیمری هستند و از مشتقات آمونیوم محسوب می شوند.این پلیمرها در دمای اتاق، کریستال های جامد هستند اما  هاردنر به صورت مایع است.

توجه : مجری محترم اپوکسی ،هنگام اجرای اپوکسی باید متوجه باشیم که هاردنر اپوکسی پلی امید را به جای پلی امین استفاده نکنیم که منجر به خسارت کارفرما گردد.

خرید رنگ اپوکسی کف

کاربرد هاردنر پلی آمین

مهم ترین و اصلی ترین کاربرد هاردنر پلی آمین، به عنوان عامل سخت کننده و خشک کننده رزین های اپوکسی است.

بسیاری از کارهای حوزه ساختمان نیز از رزین ها و هاردنرها استفاده می کنند. به طور مثال، تهیه و اجرای انواع کفپوش های صنعتی، اجرای پوشش های محافظ برای سطوح فلزی نظیر مخازن، نمونه هایی از کاربرد هاردنرپلی آمین و رزین ها هستند. مهم ترین ویژگی های هاردنر پلی آمین انعطاف پذیری، مقاومت بالا در برابر خوردگی و اثرات مواد شیمیایی می باشد. این ماده در بازار با کدها و گریدهای مختلف تجاری شناخته می شود

موارد ایمنی مربوط به هاردنر پلی آمین

موادی که با نام هاردنر برای مخلوط کردن با رزین ها به کار می روند به طور عمومی اشتعال پذیر و قابل انفجار نیستند اما لازم است کارگران هنگام کار با این ماده حتماً از دستکش استفاده کنند. هاردنر و رزین خاصیت سمی بودن برای پوست دست دارند توصیه می شود به هیچ عنوان کارگران بدون لباس کار، با این مواد کار نکنند. به خاطر اینکه هادرنر با کدهای متفاوت در بازار وجود دارد،باید هنگام استفاده از هر کد، دستور اطلاعات ایمنی آن هاردنر را تهیه کرد.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما